3386P-1-105TLF
Manufacturer Part Number:
3386P-1-105TLF
Part of Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Finger Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%