3313J-1-104E
Manufacturer Part Number:
3313J-1-104E
Part of Description:
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%