3306K-1-105
Manufacturer Part Number:
3306K-1-105
Part of Description:
TRIMMER 1M OHM 0.2W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%