3306F-1-102
Manufacturer Part Number:
3306F-1-102
Part of Description:
TRIMMER 1K OHM 0.2W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.319" x 0.268" Face (8.10mm x 6.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%