3313J-1-103E
- Manufacturer Part Number:
- 3313J-1-103E
- Part of Description:
- TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±20%