3345P-1-201T
Manufacturer Part Number:
3345P-1-201T
Part of Description:
THUMBWHEEL POT 200 OHM 1W TOP
Product Category :
Thumbwheel Potentiometers
Power (Watts) :
1W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.495" Dia x 0.315" H (12.57mm x 8.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%