3345P-1-100T
Manufacturer Part Number:
3345P-1-100T
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
THUMBWHEEL POT 10 OHM 1W TOP ADJ
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Thumbwheel Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.495" Dia x 0.315" H (12.57mm x 8.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%