3352V-1-503LF
Manufacturer Part Number:
3352V-1-503LF
Part of Description:
THUMBWHEEL POT 50K OHM 0.5W SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
Tolerance :
±20%