PTS60-12L-503B2
Manufacturer Part Number:
PTS60-12L-503B2
Part of Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.5W TOP 60MM
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.642" L x 0.512" W x 1.524" H (92.50mm x 13.00mm x 38.70mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm