PTF45-202A-253A3
Manufacturer Part Number:
PTF45-202A-253A3
Part of Description:
SLIDE POT 25KOHM 0.125W TOP 45MM
Fader Type :
Dual
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
25 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 0.551" H (73.00mm x 20.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm