PDV30-21P-104A
Manufacturer Part Number:
PDV30-21P-104A
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.05W TOP 30MM
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.969" L x 0.154" W x 0.512" H (50.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm