PDV30-21M-104B
Manufacturer Part Number:
PDV30-21M-104B
Part of Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.1W SIDE 30MM
Adjustment Type :
Side
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.969" L x 0.512" W x 0.154" H (50.00mm x 13.00mm x 3.90mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm