PDV30-21M-103B
Manufacturer Part Number:
PDV30-21M-103B
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W SIDE 30MM
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Side
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.969" L x 0.512" W x 0.154" H (50.00mm x 13.00mm x 3.90mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm