PDV20-21M-103A
Manufacturer Part Number:
PDV20-21M-103A
Part of Description:
SLIDE POT 10KOHM 0.05W SIDE 20MM
Adjustment Type :
Side
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.575" L x 0.512" W x 0.154" H (40.00mm x 13.00mm x 3.90mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
20mm