PDV30-21P-103A
Manufacturer Part Number:
PDV30-21P-103A
Part of Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 30MM
Adjustment Type :
Top
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.969" L x 0.154" W x 0.512" H (50.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm