EVB-NADR15A14
Manufacturer Part Number:
EVB-NADR15A14
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 60MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.465" L x 0.591" W x 0.315" H (88.00mm x 15.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
-20%, +40%
Travel Range :
60mm