448XD2504BDN
Manufacturer Part Number:
448XD2504BDN
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
SLIDE POT 500K OHM 0.2W TOP 30MM
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.835" L x 0.110" W x 0.488" H (46.60mm x 2.80mm x 12.39mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm