448XC2105BDN
- Manufacturer Part Number:
- 448XC2105BDN
- Manufacturer/Brand:
- CTS Electrocomponents
- Part of Description:
- SLIDE POT 1M OHM 0.1W TOP 20MM
- Manufacturer :
- CTS Electrocomponents
- Product Category :
- Slide Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 MOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.441" L x 0.110" W x 0.488" H (36.60mm x 2.80mm x 12.39mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 20mm