PS45G-B3SBR100K
Manufacturer Part Number:
PS45G-B3SBR100K
Manufacturer/Brand:
TT Electronics/BI
Part of Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.25W TOP 45MM
Manufacturer :
TT Electronics/BI
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.433" H (72.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm