448XC2504BDD
- Manufacturer Part Number:
- 448XC2504BDD
- Part of Description:
- SLIDE POT 500K OHM 0.1W TOP 20MM
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 500 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.937" L x 0.312" W x 0.858" H (49.20mm x 7.93mm x 21.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 20mm