PS30M-0MC1FAR20KN
Manufacturer Part Number:
PS30M-0MC1FAR20KN
Manufacturer/Brand:
TT Electronics/BI
Part of Description:
SLIDE POT 20K OHM 0.05W TOP 30MM
Manufacturer :
TT Electronics/BI
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
30mm