PS15-11PC1BR10K
Manufacturer Part Number:
PS15-11PC1BR10K
Manufacturer/Brand:
TT Electronics/BI
Part of Description:
SLIDE POT 10K OHM TOP 15MM
Manufacturer :
TT Electronics/BI
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
15mm