PTA4553-2015DPA105
- Manufacturer Part Number:
- PTA4553-2015DPA105
- Part of Description:
- SLIDE POT 1M OHM 0.125W TOP 45MM
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 1 MOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm