PTA3043-2010CIB203
- Manufacturer Part Number:
- PTA3043-2010CIB203
- Part of Description:
- SLIDE POT 20K OHM 0.2W TOP 30MM
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 20 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 30mm