PS45L-R02BR10K
- Manufacturer Part Number:
- PS45L-R02BR10K
- Part of Description:
- SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
- Fader Type :
- Standard, LED
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm