PTL45-19A1-502B1
- Manufacturer Part Number:
- PTL45-19A1-502B1
- Part of Description:
- SLIDE POT 5K OHM 0.125W TOP 45MM
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm