PS45G-C1LBR10KN
- Manufacturer Part Number:
- PS45G-C1LBR10KN
- Manufacturer/Brand:
- TT Electronics/BI
- Part of Description:
- SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
- Manufacturer :
- TT Electronics/BI
- Product Category :
- Slide Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Dual
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.433" H (72.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm