RSSD40370C4700JB02
Manufacturer Part Number:
RSSD40370C4700JB02
Part of Description:
ADJ PWR RES 470 OHM 450W CHAS MT
Diameter :
1.693" OD, 0.878" ID (43.00mm x 22.30mm)
Length :
14.567" (370.00mm)
Power (Watts) :
450 W
Resistance :
470 Ohms
Tolerance :
±5%