RSSD30250C2200JB04
Manufacturer Part Number:
RSSD30250C2200JB04
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
ADJ PWR RES 220 OHM 280W CHAS MT
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Adjustable Power Resistor
Adjustment Type :
Slide
Diameter :
1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm)
Length :
9.843" (250.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) :
280 W
Product Status :
Active
Resistance :
220 Ohms
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±5%