RSSD25168A1800JB06
Manufacturer Part Number:
RSSD25168A1800JB06
Part of Description:
ADJ PWR RES 180 OHM 200W CHAS MT
Diameter :
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length :
6.614" (168.00mm)
Power (Watts) :
200 W
Resistance :
180 Ohms
Tolerance :
±5%