RSSD25168A3R30KB06
Manufacturer Part Number:
RSSD25168A3R30KB06
Part of Description:
ADJ PWR RES 3.3 OHM 200W CHAS MT
Diameter :
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length :
6.614" (168.00mm)
Power (Watts) :
200 W
Resistance :
3.3 Ohms
Tolerance :
±10%