RSSD08X34AR150MS09
- Manufacturer Part Number:
- RSSD08X34AR150MS09
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Sfernice
- Part of Description:
- ADJ PWR RES 150M OHM 16W CHAS MT
- Manufacturer :
- Vishay Sfernice
- Product Category :
- Adjustable Power Resistor
- Adjustment Type :
- Slide
- Diameter :
- 0.394" OD, 0.161" ID (10.00mm x 4.10mm)
- Length :
- 1.339" (34.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Radial, 3 Lead, Tubular
- Power (Watts) :
- 16 W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 150 mOhms
- Termination :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±20%