RSSD08X34AR820MS09
- Manufacturer Part Number:
- RSSD08X34AR820MS09
- Part of Description:
- ADJ PWR RES 820M OHM 16W CHAS MT
- Diameter :
- 0.394" OD, 0.161" ID (10.00mm x 4.10mm)
- Length :
- 1.339" (34.00mm)
- Power (Watts) :
- 16 W
- Resistance :
- 820 mOhms
- Tolerance :
- ±20%