RSSD25168AR220MB06
- Manufacturer Part Number:
- RSSD25168AR220MB06
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Sfernice
- Part of Description:
- ADJ PWR RES 220M OHM 200W CHAS
- Manufacturer :
- Vishay Sfernice
- Product Category :
- Adjustable Power Resistor
- Adjustment Type :
- Slide
- Diameter :
- 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
- Length :
- 6.614" (168.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Radial, 3 Lead, Tubular
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 220 mOhms
- Termination :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±20%