HS2-0125-500FT-BK
- Manufacturer Part Number:
- HS2-0125-500FT-BK
- Part of Description:
- 1/8" 2:1 heat shrink (500 ft/ sp
- Color :
- Black
- Features :
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.062" (1.57mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.125" (3.18mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 135°C
- Recovered Wall Thickness :
- 0.019" (0.48mm)
- Shelf Life :
- Shrink Temperature :
- 120°C