PM5-A20R110V
Manufacturer Part Number:
PM5-A20R110V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM RED
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
20.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
1" (25.40mm)
Ratings :
AC/DC
Viewing Angle :
160°
Voltage :
110V