M2PA-5706-24E
Manufacturer Part Number:
M2PA-5706-24E
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR ORN 24V
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Orange
Lens Color :
Lens Size :
25.00mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.89" x 0.93" (22.50mm x 23.50mm)
Panel Cutout Shape :
Rectangle
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V