PM5-A5B12V
Manufacturer Part Number:
PM5-A5B12V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM BLUE
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
5.10mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
128mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
PC Pin
Viewing Angle :
120°
Voltage :
12V