PM5-B5W28V
Manufacturer Part Number:
PM5-B5W28V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEMBLY WHITE, 5MM
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
5.10mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
414mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.20" (5.08mm)
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
24V ~ 28V