MPC6-2GD12V
Manufacturer Part Number:
MPC6-2GD12V
Manufacturer/Brand:
Bivar Inc.
Part of Description:
PNL MNT 12V GREEN 3MM
Manufacturer :
Bivar Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
IP54
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2090mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V