PM3HDLW14.5
Manufacturer Part Number:
PM3HDLW14.5
Manufacturer/Brand:
Bivar Inc.
Part of Description:
IND PNL MT 3MM HER DIFF LENS
Manufacturer :
Bivar Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
7mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2.5mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 14.5" (368.30mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
40°
Voltage :
2V