FVLU24LR-PLLRD
- Manufacturer Part Number:
- FVLU24LR-PLLRD
- Manufacturer/Brand:
- c3controls
- Part of Description:
- 30MM FV LIGHT 24V RED LED/LENS
- Manufacturer :
- c3controls
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 1.18" (30.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V