TLL-87B-12V-S
- Manufacturer Part Number:
- TLL-87B-12V-S
- Manufacturer/Brand:
- Floyd Bell Inc
- Part of Description:
- PANEL MOUNT BLUE CONTINUOUS OUTP
- Manufacturer :
- Floyd Bell Inc
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 80mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP68
- Lamp Color :
- Blue
- Lens Color :
- Blue
- Lens Size :
- 33.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 1.06" (26.80mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V