W22PL-MVDLW-WLR
- Manufacturer Part Number:
- W22PL-MVDLW-WLR
- Manufacturer/Brand:
- c3controls
- Part of Description:
- 22MM MLTIVLT 20-277 WH W/RD LENS
- Manufacturer :
- c3controls
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.88" (22.23mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Quick Connect
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 20V ~ 277V