PVL12FLS44
- Manufacturer Part Number:
- PVL12FLS44
- Manufacturer/Brand:
- E-Switch
- Part of Description:
- PVL12FLS44
- Manufacturer :
- E-Switch
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67
- Lamp Color :
- Lens Color :
- Blue
- Lens Size :
- 8.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.472" (12.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Termination Style :
- Solder Lug
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V