L16PLT100RED
- Manufacturer Part Number:
- L16PLT100RED
- Manufacturer/Brand:
- E-Switch
- Part of Description:
- L16PLT100RED
- Manufacturer :
- E-Switch
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Lens Size :
- 24.00mm x 18.00mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.63" (16.00mm)