FL1P-8QJ-2-Y24V
Manufacturer Part Number:
FL1P-8QJ-2-Y24V
Part of Description:
LED YEL 8MM SNAP 24VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.20mm Dia
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V