FL1P-8QJ-2-G24V
Manufacturer Part Number:
FL1P-8QJ-2-G24V
Part of Description:
LED GRN 8MM SNAP 24VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
9.20mm Dia
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V