FL1M-8CJ-3-G12V
Manufacturer Part Number:
FL1M-8CJ-3-G12V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products Inc.
Part of Description:
LED GRN 8MM NUT 12VDC STK
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V