FL1P-12QW-1-Y110V
Manufacturer Part Number:
FL1P-12QW-1-Y110V
Part of Description:
LED YEL 12MM SNAP 110VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
14.20mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
110V